Lütfen Bekleyiniz, Yükleniyor...

 

#KoronaGünlerindeKodla

Nisan 15, 2020by Büşra Demirel0

Dünyamızı saran COVİD-19 virüs salgınına karşı önlem aldığımız, bireysel sağlığımız ve tüm sevdiklerimizin sağlığı için evlerimizde kaldığımız bu dönemde, sizlere çocuklarımız ile bu zamanı verimli değerlendirmek, çocuklarımızın gelişimlerini devam ettirmek amacıyla kendi alanım ile ilgili birkaç pencere açmak istedim 😊

Sizlere çocuklarımızdan da sık sık duyduğumuz kodlama araçlarından birkaç tane önerim olacak.. Öncelikle kodlar; programcıların dijital araçları çalıştırmak için programlama dillerinde kullandıkları kelimelerdir. Bu kelimeler, dijital araçlarla okunabilen, yazılabilen bir dil oluştururlar. Bu dil teknolojik araçlar ve insanlar arasında iletişimi sağlar. Teknolojik araçlar ile sağlıklı iletişim becerileri edinmemiz, günlük hayatımızı kolaylaştırır ve hayatımızda problem çözücü pratik bir rol oynar.

Kodlama dilini deneyimlemek için farklı ve kolay anlaşılabilir olan çok hızlı sonuçlar alabileceğimiz pek çok araç mevcuttur.

  • Code.org: Code.org sınıf kodlarına ve kullanıcı giriş bilgilerine ekte ilettiğim dosyadan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Giriş ve ilk uygulamalar konusunda rehberiniz ve öğretmeniniz bu defa çocuklarınız olacaktır. 😊 Konudan bahsettiğinizde heyecanla destek olacaklarından ve daha önceki çalışmalarını sizinle paylaşacaklarından eminim! 😊 Ayrıca tamamladığınız her bölüm için adınıza tanımlanmış sertifika hakkı da kazanmış olacaksınız.
  • Scratch: Scratch ise Oyun ve animasyonlar tasarlayıp kodlayabildiğimiz bir diğer aracımız. Scratch ile kendi hikayelerinizi yapabilirsiniz. Yine giriş ve ilk uygulamalar konusunda tabiki destek olacaklarından hatta yaptıkları uygulamaları sizler ile paylaşacaklarından eminim! 😊 Scratch platformuna bu etkinlik için oluşturduğum sınıfa dahil olarak üye olmakta fayda var, lütfen aşağıdaki link aracılığı ile #koronagünlerindekodla hashtag ini gördükten sonra kayıt olunuz.. Çalışmalarımızı yapabileceğimiz bağlantı Linki:  http://scratch.mit.edu/classes/278905/register/78e799cb915741b4bd1c561606c2cccc
  • Son olarak da ücretli olarak Bilişim Eğitimi Hizmeti sunan Bilişim Garajı https://vazgecme.org/ web sitesinde bu dönem için özel bazı içeriklerini ücretsiz olarak erişime sundu!

Programlama, sadece okullarda ders olarak verilen veya sadece teknoloji meraklıları için bir araç değil herkes için kişisel gelişim yolculuğunda birçok disiplinler arası beceriyi bütünleşik halde kazandıran bir araçtır.

Dijital olarak olgunlaşmayı sağlamak, sadece teknolojiyi kullanmakla kalmayıp aynı zamanda teknoloji dilini anlayabilmek, bu dil ile de dünya üzerinde değer üretebilmek için, sizi kodlama dünyasına davet ediyorum!

#Evdekal ‘dığımız sürece sizinle öğretici ve eğlenceli projeler paylaşmaya devam edeceğim. Bu süreçte #koronagünlerindekodla hashtagi ile yapacağınız maker ve kodlama sosyal medya paylaşımlarınızı heyecan ile bekliyor olacağım! 🙂

Telegram kullanan öğrenci ve velilerimi de #koronagünlerindekodla etkinliği için açılan kanalımıza davetli! 🙂   https://t.me/coronagunlerindekodla

Sevgilerimle,

by Büşra Demirel

Looka Lab Bilişim Eğitim Medya Hizmetleri şirketinde Founder

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Looka LabGenel Merkez
Geleceğin dünyasına dijital çözümlerle hazırlanın
KonumlarımızBizi Nerelerde Bulabilirsiniz
https://lookalab.com.tr/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
Looka LabTemastaKalın
Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Etmeyi Unutmayın.
Looka LabGenel Merkez
Geleceğin dünyasına dijital çözümlerle hazırlanın.
KonumlarimizBizi Nerelerde Bulabilirsiniz
https://lookalab.com.tr/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
Looka LabTemasta Kalın
Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Etmeyi Unutmayın.

Copyright by LookaLab©. All rights reserved.

Copyright by LookaLab©. All rights reserved.